Szukaj

Pierwsza nagroda w konkursie na koncepcję zagospodarowania lewobrzeża Wisły w Toruniu

Przedmiotem konkursu było opracowanie koncepcji zagospodarowania terenów nadrzecznych rozciągających się od Kępy Bazarowej do zachodniej granicy miasta,

wraz z terenem Majdanów i Zamku Dybowskiego w Toruniu.

Wrocławski projektant przewidział w tym miejscu budowę m. in. trasy spacerowej wzdłuż plaży w kierunku mostu drogowego, wypożyczalnię rowerową czy sprzętu sportowego. Chętni będą mogli podziwiać starówkę z trasy widokowej umieszczonej w koronie murów Zamku Dybowskiego. Z kolei na szerokie plaży położnej u podnóża zamku miałaby się znaleźć instalacja świetlna złożona z 16 pylonów, dzięki którym na wodzie odbywały się niesamowite pokazy świetlne. To koniec atrakcji przygotowanych dla mieszkańców.


Na lewobrzeżu wyrośnie także przystań i pomost, miejsce na wyciąg wakeboardowy, plenerowa siłownia, boisko do siatkówki plażowej czy kładka dla rowerów. Kiedy można spodziewać się realizacji wyłonionych projektów? Co najmniej kilka lat, ponieważ miasto zwycięski projekt bierze pod uwagę w ramach dalszej współpracy, ale jak zaznaczył prezydent jest to jedynie „spojrzenie na obszary, dające sygnał, że można w tych miejscach przyjąć konkretne rozwiązania”

Zwycięska koncepcja przedstawiała rozwiązania dla wszystkich wymogów, które postawiliśmy w konkursie – podkreśla Piotr Sobociński, prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich w Toruniu.

Rewitalizacji na prawym brzegu rzeki mają być poddane tereny: od przystani AZS aż do Portu Drzewnego.

127 wyświetlenia
Napisz do nas...

adres do korespondencji:

Rybnicka 12f/1C

52-016 Wrocław

NIP 899 285 3832

info@kaplusjeden.pl

tel. 690 893 135

© 2018 by Artur Klimczak