Szukaj

Pierwsze miejsce w konkursie na opracowanie aranżacji parkletu przy ul. B. Sawinkowa w Warszawie

Aktualizacja: 22 lis 2018

Parklet w formie podestów z kameralnymi siedziskami wśród zieleni w rabatach. Główna konfiguracja składa się z czterech różnych modułów.

Główna konfiguracja składa się z czterech różnych modułów, które po montażu tworzą podest na planie litery ‘W’ nawiązując do swojej docelowej lokalizacji jako charakterystycznego sposobu aranżacji przestrzeni miejskiej dla Warszawy. Przedstawiona koncepcja bazuje na modułowej konstrukcji parkletu, każdy segment o wym. 5x4m na planie czworokąta posiada stalowy stelaż, który należy układać na betonowych bloczkach. Do ramy mocuje się podesty, siedziska oraz burty rabat. Parklet przeznaczony jest do układania w różnych konfiguracjach zależnie od potrzeb i przeznaczonej przestrzenie pod aranżacje.

Pracę wyróżnia dynamiczna i atrakcyjna wizualnie kompozycja przestrzenna. Koncepcja wykorzystuje możliwość elastycznego dostosowania jej do różnych lokalizacji przez modułowość i neutralny charakter formy oraz materiałów.

Moduły mogą zostać zastosowane w różnych układach miejsc parkingowych a także w innych przestrzeniach publicznych. Zróżnicowane typy siedzisk wspierają interakcje społeczne dając komfort i możliwość zarówno przebywania w grupie, jak i indywidualnego użytkowania. Zastosowane drewno jest materiałem ciepłym w odbiorze i daje komfort użytkowania zarówno w trakcie upalnych, jak i chłodnych dni. W projekcie wykorzystano piętrowość roślin, a dzięki obecności drzew uzyskano naturalne zacienienie projektowanej przestrzeni. Uwzględniono stojaki dla rowerów. Projekt daje możliwość zwiększenia ilości nawierzchni przepuszczalnej.


Koncepcja parkietu w formie czworokątnych modułów proponuje elastyczne rozwiązanie dla aranżacji miejsc spotkań i odpoczynku w przestrzeni miejskiej. Każdy moduł posiada siedziska, drewniane podesty, oraz rabaty roślinne.

40 wyświetlenia
Napisz do nas...

adres do korespondencji:

Rybnicka 12f/1C

52-016 Wrocław

NIP 899 285 3832

info@kaplusjeden.pl

tel. 690 893 135

© 2018 by Artur Klimczak