Szukaj

Pierwsze miejsce w konkursie na opracowanie ogrodu społecznego w Rybniku

Aktualizacja: 17 paź 2018

Ogród ma funkcjonować jako miejsce spotkań i aktywizacji okolicznych mieszkańców dlatego przewidziano różne rodzaje siedzisk, skwer oraz miejsca spotkań i wypoczynku.

Nagroda została przyznana za atrakcyjność wizualną i oryginalność rozwiązań, czytelną kreację, ciekawie dobrane formy małej architektury, kompleksowe i całościowe potraktowanie potrzeb mieszkańców oraz poszanowanie drzewostanu. W wypadku etapizacji prac realizacja projektu nie umniejsza swojej wartości.


Zaplanowane atrakcje dla ogrodu rozlokowano równomiernie w obrębie opracowania. Po przeprowadzonych analizach, wybrano układ komunikacji oparty na planie litery ‘X’, w miejscu przecięcia ścieżek utworzono owalny plac z miejscami do siedzenia wśród zieleni jako przestrzeń sprzyjająca integracji i organizowania wydarzeń plenerowych. Wyposażono to miejsce w przyłącze elektryczne, maszt oświetleniowy, trybunę oraz ażurową ścianę. Kompozycja ogrodu pozwala wydzielić strefę zabawy dla najmłodszych, miejsce na sad i warzywniak oraz okrągły, główny niewielki skwer jako miejsce spotkań. Sugerując się istniejącym zagospodarowaniem parku wprowadzono kilka elementów na planie kola oraz zaprojektowano ścieżki w linii prostej po przekątnych. W ogrodzie społecznym przewidziano różnorodne typy siedzisk i kameralnych miejsc tak aby przestrzeń ta była atrakcyjna dla mieszkańców, dzięki czemu miejsce to będzie często odwiedzane i otoczone opieką.

5 wyświetlenia
Napisz do nas...

adres do korespondencji:

Rybnicka 12f/1C

52-016 Wrocław

NIP 899 285 3832

info@kaplusjeden.pl

tel. 690 893 135

© 2018 by Artur Klimczak